محاسبه تهویه مطبوع کولر گازی

 • یکی از مسائلی که هنگام خرید یک کولر گاز مواجه می شود، خرید تقسیم با ظرفیت مناسب انواع کولرهای گاز مانند تقسیم کانال، تقسیم پنجره، دیوار نصب شده، اینورتر یا غیر انسداد با ظرفیت های مختلف است، بنابراین شما نیاز دارید دقت لازم را داشته باشید این دلیل آن است که پس از نصب کولر گاز، آن را غیر ممکن تغییر دهید. در مقاله قبلی ما در مورد انواع مختلف کمپرسورهای خنک کننده گاز صحبت کردیم که می توانید اطلاعات مربوط به کمپرسور را دریافت کنید. اما در این مقاله، ما می خواهیم نحوه محاسبه ظرفیت کولر گاز را بدست آوریم.

کولرگازی پاناسونیک

 • چگونه محاسبات تهویه مطبوع را در اتاق تهویه مطبوع انجام می دهید؟ این محاسبه مهم است، زیرا اگر نادرست انجام شود، شما در نهایت یک دستگاه بزرگ و کوچک را نصب خواهید کرد. یک سیستم تهویه مطبوع بسیار خوب نیست زیرا کمپرسور به طور مداوم متوقف می شود و نمی تواند به درستی خنک شود.

  ظرفیت خنک کننده

  ظرفیت خنک کننده برای یک اتاق به عنوان بار گرما در یک اتاق که نیاز به برداشتن برای رسیدن به دمای اتاق و رطوبت دارد تعریف می شود. طراحی معمولی به 24 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 55 درصد تنظیم شده است.

  این مطالعه نشان می دهد که این ترکیب دما و رطوبت نسبی برای بدن مفید است. واحد برای اندازه گیری ولتاژ بار BTU / ساعت استفاده می شود. 1 BTU / hr انرژی حرارتی مورد نیاز برای افزایش 1 پوند آب به میزان 1 درجه فارنهایت.

  هنگام انتخاب یک تهویه مطبوع، دستگاه HP (HPV) معمولا قادر به حذف 9000 BTU / hr گرما است. با تکنولوژی بهتر، بعضی اتومبیل ها قادر به حذف 10،000 BTU / hr از گرما با همان ظرفیت هستند. بالاتر از BTU / hr، ظرفیت خنک سازی بیشتر.
  ظرفیت BTU/h
      

  مساحت (مترمربع)

  ۱۰۰۰۰
      

  ۳۰-۳۶

  ۱۲۰۰۰
      

  ۳۷ -۴۰

  ۱۶۰۰۰
      

  ۶۰-۷۰

  ۱۸۰۰۰
      ۷۵-۸۰

  ۲۴۰۰۰
      

  ۱۱۰-۱۴۰

  ۲۸۰۰۰
      

  ۱۷۰-۲۰۰